Vzdělání v oboru apiterapie, na které jsem hrdá

Ve školním roce 2022/2023 jsem absolvovala vzdělávání na Apiterapeutické škole v Mariboru, které obsahovalo 130 hodin teoretické výuky a 14 praktických workshopů, obhajobu samostatné práce a samozřejmě i 12 komplexních testů o jednotlivých produktech, jejich indikacích, kontraindikacích, vlastnostech, získávání, atd. V tomto roce je nás pouhých 9 apiterapeutů v ČR, kteří máme takto koplexní vzdělání. V kombinaci s již absolvovanými kurzy od MUDr. Stefana Stangaciu, Antonia Couta, MUDr. Jany Irsákové, Ivety Krajňakové, mohu s klidným svědomím říci, že přehled znalostí a dovedností, které mám já a mí kolegové, je komplexní a v ČR ojedinělý. Přesto se stále dál vzděláváme, neboť apiterapie jde mílovými kroky kupředu, a díky světovému měřítku a kolegy po celém světě, máme možnost rozšířit své znalosti o dovednosti mimo hranice ČR. 

Jako absolventka Mariborského vzdělávání mám tyto kompetence:

Seznam kompetencí

Poradenství uživatelům při používání včelích produktů na podporu zdraví
Zhotovování apiterapeutických přípravků
Používání včelích produktů nebo přípravků v závislosti na zdravotních problémech klienta
Aromaterapie vzduchem ze včelího úlu
Kontrola reakcí na pyl a včelí bodnutí
Skladování včelích produktů a přípravků a příprava k použití
Dokumentace terapií podle uživatelů produktů a poskytnutých služeb a záznamy účinků a problémů, resp. neúčinkování
Provádění medové terapie
Provádění propolisové terapie
Provádění pylové terapie
Provádění terapie mateří kašičkou
Provádění terapie včelím voskem
Provádění terapie Apiralnilem
Provádění terapie včelím jedem
Provádění medové masáže

Absolvované workshopy:

výroba krémového medu, výroba směsí včelích produktů (med, pyl, mateří kašička, propolis), výroba žvýkacích hmot, výroba propolisového prášku, výroba propolisové tinktury, výroba měkkého propolisu, výroba propolisu na vodě, výroba propolisových kapslí, výroba propolisových kapslí do propoleru, výroba propolisových mastí a mastí s obsahem včelího jedu, výroba propolisového mýdla, výroba propolisových tyčinek, výroba Apiralnilu, medová masáž, práce v apikomoře, aromaterapie vzduchem ze včelího úlu, první pomoc při včelím bodnutí nebo anafylaktickém šoku a resuscitace

Doplňující vzdělávání:

ANATOMIE A FYZIOLOGIE ČLOVĚKA

Od roku 2024 mám k dispozici potvrzení, které mě opravňuje podnikat v oboru "Apiterapeut" v zemích, kde je tato alternativní / holistická medicína povolená. Další informace o mě, se můžete dozvědět zde.