Kurkuma a med

Kurkuma
Hlavní složkou v kurkumě je látka zvaná kurkumin. Kurkuma má silné antiseptické, antioxidační, analgetické a protizánětlivé účinky. Je zajímavá především svými protizánětlivými účinky, množstvím antioxidantů a vlivem na kognitivní funkce. Některé studie naznačují, že kurkumin může být užitečný při léčbě Alzheimerovy choroby a dalších onemocnění snižujících funkce mozku. Kurkuma se používá i pro léčbu rakoviny v některých kulturách.

Med a kurkum
Jednoduchá směs kurkumy a medu může pomoci při nachlazení. Stačí smíchat ve skleněné nádobě 3 polévkové lžíce prášku z kurkumy a 100 gramů organického medu. První den tento postup opakujte každou hodinu, pokud máte nachlazení nebo chřipku.

Čaj proti nachlazení
Smíchejte horkou vodu s lžící kurkumy a medu. Přidejte citronovou šťávu a zázvor pro ještě větší účinek. Tento čaj pomůže uvolnit ucpané nosní cesty a posílit imunitní systém.

Medovo kurkumová pasta pro lepší trávení
Smíchejte kurkumu a med do pasty. Konzumujte tuto pastu po jídle pro podporu trávicího systému a snížení zažívacích potíží.

Smoothie pro zlepšení kognitivních funkcí.
Smíchejte kurkumu a med do smoothie. Tato kombinace může podpořit mozkovou funkci a zlepšit paměť a koncentraci.

Pamatujte, že konzumace kurkumy je nejúčinnější v kombinaci s tuky, jako je například olivový olej nebo avokádo. Takže pokud si připravujete kurkumu s medem, můžete přidat i trochu oleje pro lepší vstřebávání.

Medík od našich včelek si můžete zakoupit zde.