O nás - Včelí farma AnnKas

AnnKas o nás

Vítejte na stránkách Včelí farmy AnnKas. :)

Jsme rodinná včelí farma (Andrea, Slávek a Ondra), která se nachází v krásném prostředí Českého středohoří, nedaleko historického městečka Úštěk, v obci Dubičná. Náš koníček se nám stal vášní a zároveň i zaměstnáním. Farma byla založena v roce 2015, ale již před tím jsme včely chovali. V počtu včelstev se pohybujeme od 80 do 150 včelstev. Chováme je převážně v nástavkových úlech na rámkové míře 39*24, ale najdete u nás (především při exkurzích) i úly jako jsou ležany, medná kráva, medná koza, Warré úl, klát nebo i košnici. Samozřejmě nezapomínáme i na včelky samotářky, takže jsme chov rozšířili o hmyzí domek :D. 

A co vlastně takhle po večerech děláme, když zrovna nemáme ruce ve včelách? Stáčíme med od našich děvčat, vyrábíme mezistěny a to nejen pro včelaře, ale také barevné pro výrobce svíček. Mimo to sami vyrábíme svíčky a ozdoby ze včelího vosku, dárkové sady a kreativní sety a formy. A také jsme začali s výrobou polštářků s propolisem a dalšími netradičními produkty se včelí tématikou. Sláveček vyrábí i skvělou medovinu. Opravdu skvělou! Přijďte ochutnat :D. 

Kromě vlastní výroby i přeprodáváme další produtky jako je kosmetika se včelími produkty, sladkosti z medu a propolisu, medoviny jiných výrobců. 

Také nabízíme exkurze a workshopy pro Mateřské a Základní školy a veřejnost, na naší včelí farmě. Mimo to nabízíme i apiterapeutické masáže a pobyty v Apidomku. Také děláme různé kurzy apiterapie. Mimo jiné Andrea přednáší apiterapii - více o ní se můžete dozvědět zde.

Pokud jsme vás zaujali, budeme rádi, když k nám zavítáte :). Andrea, Slávek a Ondra

Na recenze na naší farmu, se můžete podívat zde

Naše produkty

Vyrábíme med, svíčky a ozdoby ze včelího vosku, dárkové a kreativní sety, přírodní produkty, a další zajímavé zboží. Prozkoumejte náš e-shop a vyberte si dle svého přání.

Naše farma začínala chovem včel a výrobou svíček ze včelího vosku. Postupně se přidaly ozdoby ze včelího vosku, výroba mezistěn a přeprodej kosmetiky. Pak jsme začali přeprodávat medovinu (ale na naší farmě můžete ochutnat i naší vlastní medovinu) a další produkty. 

Protože jsem hlava kreativní (Sláveček říká, že mám moc nápadů a on málo rukou), tak jsem začala vyrábět i polštářky, dárkové a kreativní sety, formy (ty tedy vyrábí Sláveček, neb na to nervy nemám), no a v poslední době jsou to i produkty gravírované a vyřezávané na laseru. Kromě toho jsme začali podporovat regionálního českého výrobce sladkostí, takže si u nás můžete nakoupit i regionální bonbony.

A jak velký sortiment máme, se můžete podívat i v kategorii e-shop

No a protože jsem se "nudila" tak jsem si vymyslela apimasáže, exkurze, workshopy a kurzy. No, z nudy moc ne, ale abych přišla také do kontaktu s někým, kdo nebzučí :).

Sláveček postavil apidomek, ve kterém se konají exkurze, kurzy, workshopy a apimasáže. A když toto vše neprovozuji v apidomku, tak jezdím po celé České republice. A Sláveček většinou se mnou, neb když přednáším o apiterapii, tak se figurant hodí :). 

Doufám, že si u nás vyberete. Pokud by vám cokoliv chybělo, zavolejte mi na: 723 933 559  nebo mi napošte na andrea@annkas.eu a zkusíme něco vymyslet. 


S kým spolupracujeme

Spolupráce je důležitá a my jsme rádi, že máme okolo sebe spoustu fajn lidí a firem. 

Spolupráce je jeden z cílů našeho zaměření, coby sociálního podniku. Na exkurzích spolupracujeme s Farmou v Držovicích, vyměňujeme si produkty s regionálními výrobci, podporujeme aktivity v regionu, a podílíme se na kdejaké ztřeštěnosti, která se tady děje. 

Komunita je pro nás důležitá, důležití jsou i naši zákazníci a dodavatelé. 


Sociální podnikání

Ano, jsme sociální podnik. A jsme na to hrdí! 

I když tvrdím, že v dnešní době, jsou všichni malí podnikatelé a firmy sociálním podnikem, tak my se snažíme mít "něco na víc". Podporujeme místní organizace vzájemnou spoluprací, podporujeme osoby znevýhodněné na trhu práce, zapojujeme se do sociálních a enviromentálních aktivit nejen v našem regionu. Dosti často máme přesah na celou Českou republiku. Více informací se dozvíte v hlavním článku.