Svíčky ze včelího vosku motané a odlévané - Barva - černé

Naše svíčky ze 100% pravého včelího vosku vyrábíme dvojím způsobem.

1) Motáním z mezistěn, které si sami vyrábíme, tudíž můžeme nabídnout až 11 barevných variant (žlutá, oranžová, červená, tmavě červená, vínová, borůvková, khaki, zelená, tmavě zelená, modrozelená a černá). Stáčíme je to válcovitého a kónického tvaru různých výšek a šířek. Při stáčení používáme najednou jednu, dvě, nebo tři mezistěny, tudíž je možné dosáhnout i spirálovitých barev. Výuku výroby různých stáčených svíček, včetně veškerého našeho know how (aby svíčky stály, dobře hořely, nelámaly se), učíme ve workshopech a návodech.

2) Odlévání do forem. Formičky si vyrábíme sami a inspiraci sbíráme po celém světě. Proto u nás naleznete spoustu druhů svíček, které jsou unikátní a nikdo jiný je nemá (tedy pokud si je neokopíruje bez našeho svolení). Například sada Betlém je opravdu velmi unikátní a dělaná na zakázku. Jedná se tedy o autorské dílo. I odlévání do formiček, včetně doporučení a fíglů, učíme v našich workshopech a návodech. Odlévané svíčky máme pouze v 10 barevných variantách (žlutá, oranžová, červená, tmavě červená, vínová, borůvková, khaki, zelená, tmavě zelená, černá). 

Svíčky ze včelího voní po medu a vosku (nepřidáváme do nich žádnou vůni), nečadí, pohlcují pachy a ionizují ovzduší. Knoty používáme od výrobců k tomu určené - bavlněné. Pozor! Všechny svíčky ze včelího vosku stékají, pokud jsou opravdu ze včelího vosku. Je to způsobeno tím, že mají v sobě málo kyseliny stearové, proto knoty hůře hoří - vzhledem k faktu, že každý vosk je unikátní ve svém složení, není vždy možné zcela vychytat správný knot. Knot je vždy nutné zastřihovat na max. velikost 0,5 cm, a pod svíčkou je vždy nutné mít talířek nebo svícen, kam může přebytečný vosk stékat. Nejvíce je to u širokých, nebo vysokých svíček. Je tedy nutné s tím počítat. 

Svíčky ze včelího vosku mají ještě jednu vlastnost. Včelí vosk, po určité době získává tzv. voskový květ. Tzn., že svíčky lehce zašednou. Je to známka, že svíčka je z pravého včelího vosku. Není to nic špatného (dokonce u některých svíček to vypadá i velmi pěkně). Pokud by se vám voskový květ na svíčce vytvořil, stačí vzít fén, a lehce svíčku ofénovat (z dálky a rychlými pohyby, abyste jí neroztáli). Následně má opět glanz, jako nová :)