Příslušenství pro výrobu svíček - AnnKas s.r.o.

Co by byla svíčka bez knotů. Svíčkové knoty, které máme odzkoušené na vlastních svíčkách, a dle šířky svíčky rozdělené, ty můžete najít v této kategorii. 

Svíčkový knot je vyroben smotáváním jednotlivých vláken do sebe. Je vyráběn z bavlny a různými způsoby zpracováván. Pro svíčky ze včelího vosku je vhodný kulatý knot. 

Nelekejte se, když vám knot nebude moc hořet, nebo vám svíčka bude více stékat. Pravý včelí vosk hoří hůře, než třeba parafín, protože v sobě nemá dostatečné množství kyseliny stearové. Knoty je tedy nutné vždy zkoušet. Rozdílné hoření bude u každé várky včelího vosku, neb v sobě včelí vosk (jakožto jedinečný přírodní produkt) má různé složení. Současně i barvy ve vosku mohou způsobit problémy s hořením. Jak jsem tedy už na začátku psala, je nutné hoření svíček vyzkoušet, a i tak bude každá várka jiná :). Je to prostě zajímavé tvoření.

To ovšem neznamená, že jsou tyto svíčky špatné. Právě naopak, svíčky ze včelího vosku jsou zdravé (narozdíl od parafínových), a můžete je pálit doma, bez neustálého větrání, třeba celý den.