Med od našich včel - AnnKas s.r.o.

Včelaříme v CHKO České středohoří, a máme v průměru okolo 100 rodin. Naše včely chováme v dřevěných nástavkových úlech, a jsou to členové naší rodiny. Máme celkem sedm stanovišť, většinou v lese a na loukách. 

Med máme především květový, neb místní lesy nejsou zrovna ideální pro producenty medovice. Květový med, od našich včeliček, hraje různými tóny a podtóny chutí, a při jeho konzumaci dokážete rozeznávat jednotlivé rostliny, ze kterých včelky donesly nektar. Prostě jedním slovem je náš med úžasný. :)

Med od našich včeliček získal ocenění Regionální produkt České středohoří Regionální produkt České středohoří

Je výborný samotný, nebo na chleba, ale i do čaje (max. do teploty 50°C, abyste si nezničili prospěšné látky). Květový med obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, např. železo, měď, fosfor, vápník, hořčík a stopové prvky manganu, kobaltu, zinku, jódu, fluoru a kyseliny křemičité. Z vitamínů v medu najdeme především vitamíny skupiny B a vitamín C.

Běžně u nás naleznete tedy med květový a med pastový, který z květového mechanicky pastujeme do krémové barvy a konzistence. Takový med nestéká a nekrystalizuje. Jinak krystalizace je přirozený jev kvalitního medu. Informace o výhodách medu pro zdraví, či jeho další využití, naleznete na našem blogu.

Vážení zákazníci.

Vzhledem ke zvýšené ceně obalového materiálu, jsem nucena vytvořit dvě ceny medu, aby to bylo spravedlivé pro všechny kupující. Med, který se posílá musím zabalit do velkého množství bublinkové folie, která bohužel dost podražila.

Z tohoto důvodu je cena medu zasláním 210,-/kg (květový) a 220,-/kg (pastový). V případě, že si přijdete osobně k nám na farmu do Dubičné, tak med dostanete za 190,-/kg (květový) a 200,-/kg (pastový). Děkuji za pochopení. Andrea