Nachlazení, chřipka, virózy, Covid
Tato onemocnění mají jedno společné. Jedná se o virové onemocnění, a to se léčí volně dostupnými léky a přípravky. A úspěšné léčbě napomáhá i apiterapie.
Když vás přepadně nachlazení, chřipka, virózy či Covid, tak základem je ulehnout do peřin, pěkně se potit, zařídit si klidový režim a využívat volně dostupné produkty. Na virové onemocnění tohoto druhu se antibiotika nedávají. Nepomohly by. Níže máte v textu odkazy na jednotlivé doporučující produkty. Takže si řekneme, co dělat, když...
Co dělat, když vás trápí rýma, z pohledu apiterapie?
Na rýmu je ideální propolis. Propolisové kapky výborně fungují na zadní rýmu, zahlenění, dlouhotrvající rýmu, tzv. beton v nose, a další. Na zvlhčení nosu a jeho regeneraci pak stačí, když namočíte prst do medu a obě dírky řádně vytřete. Med vnitřek nosu krásně zregenruje. Taktéž je možné si postříkat roušku propolisovými kapkami či sprejem, pro děti doporučuji propolis bez alkoholu, a dýchat přes ní po dobu dvou hodin dopoledne, a dvou hodin odpoledne. Další možností je promazat si nos propolisovou mastí, která nejen regeneruje a zahojí veškeré prasklinky v nose, ale působí antiviroticky a antibakteriálně.
Co dělat, když vás trápí kašel, z pohledu apiterapie?
Kašel umí být někdy hodně zákeřný. Člověk se kvůli němu ani nevyspí. Nakonec jsme díky němu unavení, vyčerpaní, a bolaví. Na kašel je ideální pomocník zavíječ voskový (jeho tinktura, pokud byste o ní měli zájem, kontaktujte mne na: 723933559), dále bylinkový čaj s medem, a propolisové tablety, které pomohou i s imunitou. Na hrudník i záda, si můžete namazat med, překrýt ho potravinářskou fólií nebo pytlíkem, a ještě teplým ručníkem. Necháte působit alespoň dvě hodinky. Také můžete použít voskový obklad (pokud o něj máte zájem, kontaktujte mne na 7239933559). Voskový obklad se dává na prsa v oblasti průdušek a plic. Nejprve se zahřeje, pak se přiloží, dá se přes něj potravinářská folie či pytlík, a ještě ručník. Doporučuji nechat do doby, dokud je obklad teplý. Aplikovat můžete někoikrát denně. Funguje to výborně. Stejně tak se dá použít mast se včelím jedem. Jakmile vás začne bolet v krku, nebo ztratíte hlas, je vhodné rozpustit máslo, a při jeho schlazení cca na 40°C, přidat v poměru 1:1 med. Zamíchat a tuto směs konzumovat po lžičce každé dvě hodiny.
Co dělat, když máme teplotu, z pohledu apiterapie?
Teplotou se náš imunitní systém brání, vlastně bojuje s nezvanými návštěvníky. Pokud je ovšem teplota vysoká, nebo dlouhotrvající, tak už může ohrožovat náš život. Kromě zvýšeného množství tekutin, ideálně čajů, je vhodné používat i med, který pomáhá se snižováním teploty. Pokud je květový, tak obsah vitamínů pomáhá i při boji s nemocí. Samozřejmostí je i možnost stahování teploty pomocí léků, studených zábalů a obkladů, či vlažné sprchy. Také se doporučují brambory nebo tvaroh do ponožek.
Co dělat, když je naše imunita oslabená, z pohledu apiterapie?
Na posílení imunity můžete preventivně brát propolisové tablety a tablety mateří kašičky, nebo tablety s mateří kašičkou, vitamínem C a pylem. Pyl je výborný nejen na posílení imunity, ale také pro rychlejší rekonvalescenci. A také pomáhají bylinné čaje s medem. Použít se může i zámorová tinktura (pokud o ní máte zájem, kontaktujte mne na 723933559).
Nejideálnější je prevence, takže teplé oblečení, když je velká zima, doma často větrat, využívat aroma lampy s propolisovou tinkturou v době pandemií, jíst propolisové tablety, pít čaje s medem.